Příběh pana Františka a malé dcerky Jiřinky

Někdy jsou cesty životem hodně klikaté. To určitě platí o životě pana Františka…

Pan František má dceru Jiřinku. Jiřince jsou nyní 3 roky, ale již v ranném dětství jí byla diagnostikována SMA (spinální muskulární atrofie). Momentální prognóza zní, že Jiřinka nebude nikdy chodit.

Aby toho nebylo málo, tak maminka Jiřinky od nich odešla, a tak táta František získal Jiřinku do své péče, musel vyřídit na Jiřinku příspěvek na péči a pěkně se o ní stará. Dává jí vše potřebné, a hlavně to vše dělá s láskou.

Pan František musí s dcerkou pravidelně navštěvovat rehabilitace, rehabilitační pobyty, cvičit s ní třikrát denně a navštěvovat velké množství odborných lékařů.

Pan František se snaží zajistit veškerou péči.

Když mu to vychází a má zajištěné hlídání, chodí na pracovat, aby si přilepšil. Celý život dělal zednickou, své práce se pro dcerku vzdal.

Jiřinka má moc ráda společnost a co jí nebylo dáno v nožkách, jí bylo naděleno jinde. Jiřinka je velmi komunikativní, milá a chytrá holčička. Srší radostí ze života a dokáže snad i tomu největšímu tvrďákovi vykouzlit úsměv na tváři. 

Nedávno získala k zapůjčení z Rané péče vozíček, pan František jí vyřizuje vertikalizátor, který jí umožní procvičování všech svalových skupin v domácím prostředí.

Tento vertikalizátor bude hrazen ze zdravotního pojištění. Na další pomůcku, kterou by pan František pro dceru potřeboval tudíž již nebude mít od zdravotní pojišťovny peníze.

Touto pomůckou je vlastní vozíček. Pan František přes Ranou péči zařizuje pro dcerku vozíček repasovaný. Vozíček vyjde na poloviční cenu než vozíček nový – a to cca na 35 tis. Kč.

Vzhledem k tomu, že pan František se musí o dcerku starat 24/7, nebude moci pan František ještě nějakou dobu pracovat.  

Příspěvek z dražby by panu Františkovi moc pomohl k rychlejšímu získání vozíčku pro dcerku Jiřinku, která se bez něj nyní už neobejde a nahrazuje jí její vlastní nožičky, které bohužel sama k chození pravděpodobně nikdy používat nebude.

Předem děkujeme za Vaši pomoc pro Jiřinku.

Oblastní charita Blansko
Komenského 19
678 01 Blansko

Interiér penzionu

Gastronomie

Call Now Button