Blansko = BRÁNA DO MORAVSKÉHO KRASU

Největším lákadlem a důvodem, proč jste se rozhodli navštívit právě Blansko a jeho okolí, jsou bezesporu Jeskyně Moravského krasu a propast Macocha. Na naší recepci Vám rádi poradíme se vstupenkami a s plánem Vašich výletů po jeskyních.

V chráněné krajinné oblasti se naskýtá i mnoho jiných možností využití volného čas,než jen návštěva jeskynního komplexu. Je zde množství historických památek, pro děti v nedalekých Boskovicích westernové městečko, velmi oblíbený Dinopark ve Vyškově, nebo nový venkovní aquapart v Blansku. Pro milovníky piva je možnost exkurse do pivovaru Černá hora.

Přímo ve městě lze navštívit Blanenský zámek, nebo v nedalekém Rájci rokokově klasicistní zámek. Ve vašem plánu výletů by neměla chybět prohlidka pivovaru Černá Hora.

V zimě při příznivých sněhových podmínkách lze též využít lyžařský areál Blansko – Hořice (2 km), který je vybaven technickým zasněžováním a uměle osvětlen, udržovány jsou též běžecké trasy v okolí Blanska.

Cyklostezky v Moravském krasu

Blízké i vzdálené okolí našeho penzionu se může pochlubit velmi hustou sítí cyklostezek. Prakticky do každého turisticky zajímavého místa Vás navedou přehledné cyklosměrovky. Můžete natrefit na lesní stezky, polní cesty, silnice s minimálním provozem a v neposlední řadě na stále hustější síť nově budovaných asfaltových cyklostezek první kategorie. Po chvíli studování mapy si lze naplánovat celodenní výlet, který bude vyhovovat jak rekreačním cyklistům, tak i zkušeným. Na naší recepci Vám rádi poskytneme cyklomapy a poradíme, kam vyrazit na výlet.

Kam na in-line brusle

Pro tuto stále oblíbenější aktivitu udělalo město Blansko za poslední 3 roky obrovský kus práce. Sportovní ostrov Ludvíka Daňka je centrem nejen tradičních sportů, ale dnes ideálním místem pro rekreační in-line. Náročnější sportovci mají možnost využít nově dokončenou cyklo a in-line stezku kolem řeky Svitavy v délce 6km. K této stezce se dostanete velmi pohodlně 15min vlakem. (stezka začíná přímo u vlakové zastávky Bílovice nad Svitavou)

Již nehledejte ubytování Moravský kras a volte Penzion u Rechů!

Call Now Button