Dovolená v Blansku

Blansko patří k nádherným a vyhledávaným oblastem jak pro bydlení, tak pro turistiku. Proč? Blansko je totiž položeno takřka v srdci Moravského krasu. Uprostřed nádherné přírody, obklopeni přírodními i technickými památkami. Coby kamenem dohodil k největší propasti střední Evropy Macoše, vývěrům Punkvy nebo Býčí skále. A i když se tomu uprostřed všeho klidu a harmonie přírody zdá těžké uvěřit, jen chvíle cesty do moravské metropole – Brna.

Čím je dovolená v Blansku výjimečná? Jak už bylo řečeno, Blansko se pyšní především přírodou. Skutečně jen v málo městech České republiky byste našli tolik přírodních památek a unikátů v takové blízkosti města samotného. Spojuje tedy možnost návštěvy všech přírodních jedinečností a s nimi spojený klid a čerpání energie se všemi vymoženostmi, kterou bychom čekali od moderně trávené dovolené. Po návratu ze splavování říčky Punkvy můžete navštívit areál minigolfového hřiště. To bylo kompletně zrekonstruováno a díky dobrému osvětlení je přístupné až do pozdních večerních hodin. A co takhle si po návštěvě Býčí skály zařídit aktivnější odpoledne a zavítat na místní moderní zimní stadion. Mimo sezonu je zde totiž instalována umělá plocha, na které můžete bruslit na in-linech nebo si zahrát in-line hokej, kopanou, streetball či hokejbal. Jenže to zdaleka není vše. Pro všechny, kdo stojí o aktivní dovolenou, nabízí město moderní tenisové kurty, fit centra, aquapark i bowlingovou arénu s osmi dráhami.

Dobrou zprávou pro rodiče je dlouhodobá orientace Blanska na turismus. Díky tomu je zde samozřejmostí, že většina zařízení nabízí speciálně upravená dětská hřiště, pláže nebo brouzdaliště. A tak si můžete užívat vše bez toho, aby se vaše ratolest nudila.

Relaxace v Blansku

Pokud už jste z aktivně trávené dovolené unaveni, nabízí pro vás Blansko hned několik možností pasivního odpočinku. Koneckonců, jste přeci na dovolené a chcete si odpočinout. Pokud tedy patříte k lidem, kteří si chtějí opravdu odpočinout a dát svému tělu tolik hledaný klid, potom určitě navštivte místní rekreační oblast Pálava. Můžete si zaplavat v ohromné umělé vodní nádrži. Díky velikosti nádrže se vyhnete nepříjemným zkušenostem z přeplněných bazénů. Kolem nádrže jsou rozsáhlé udržované travnaté plochy a tak není problém najít si osamělé místo ve stínu stromů, nebo naopak malou vyvýšenou loučku s přímým přístupem ke slunečním paprskům.

Pokud vám relax u vody nestačí, potom stačí využít nabídky místního aquaparku nabízející welness odpočinek naplněných odpočinkem a péčí o vaše tělo i duši. A nebo si zajděte do místního krytého bazénu a vyberte si zde masáž dle svého přání, odpočinek v sauně nebo návštěvu vířivé vany.

Call Now Button